File pule të mbushura

Ushqime

File pule të mbushura

Më: 16 janar 2022 Në ora: 13:02
Foto ilustrim

Pregaditja:

Gjoksin e pulës e ndani në file të holla, të cilat më pas duhet t’i rrahni me çekan kuzhine.

Secilën file e  kriposni, sipas dëshirës mund ti vendosni edhe piper, pastaj në secilën file vendosni proshutë dhe djath.

Filenë e mbështillni në formë roleje.

Roletë e përgatitura i kaloni në miell, pastaj në vezët e rrahura me tel e në fund në troshka buke.

Fërgojini në vaj , derisa të marrin ngjyrë .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat