Mish qengji i pjekur në jogurt: Kjo drekë nuk gatuhet për çdokënd!

Ushqime

Mish qengji i pjekur në jogurt: Kjo drekë nuk gatuhet për çdokënd!

Më: 23 janar 2022 Në ora: 08:24
Foto ilustrim

Asnjë rast solemn nuk duhet të kalojë, pa pasur në tryezë së paku një gjellë me mish qengji

Ja njëra ndër mënyrat e gatimit – me jogurt e gjitha duket perfekt!

Përbërësit:

▪ 1 kg mish qengji tul nga shpatullat,
▪ 400 ml jogurt,
▪ 800 ml ujë,
▪ 250 g oriz,
▪ 5 vezë,
▪ 1 lugë erëza të përziera,
▪ vaj, kripë, piper i bluar i zi

Përgatitja:

Ujin qiteni në tenxhere dhe qiteni mishin e qengjit që të zihet.

Në një enë rezistuese nga zjarri paraprakisht qiteni orizin e pastruar dhe qitni ujë nga uji i vluar i mishi.

Shtoni erëzat e përziera dhe piqni 15 minuta në 180 gradë Celsius.

Thyeni vezët me pirun, shtoni jogurtin dhe bashkoni.

Nxirreni enën rezistuese nga furra, nëpër oriz rendisni mishin e zier dhe qitni përzierjen e vezëve dhe jogurtit.

Kthejeni enën në furrë dhe piqeni edhe 30 minuta në të njëjtën temperaturë.

Gjellën shërbejeni të ngrohtë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat