Ja pse po i ruani gabim ushqimet dhe pijet në frigorifer…

Ushqime

Ja pse po i ruani gabim ushqimet dhe pijet në frigorifer…

Më: 20 maj 2022 Në ora: 19:13
Foto ilustrim

Ju e keni ruajtur qumështin tuaj në derën e frigoriferit gjatë gjithë kësaj kohe. Të njëjtën gjë kemi bërë edhe ne. Shumica e frigoriferëve vijnë me një ndarje të dobishme për vendosjen e pijeve në derë dhe ne nuk mendojmë dy herë për t’i rreshtuar shishet në të.

Megjithatë, mund të mos jetë vendi optimal për të ftohur gjërat, veçanërisht qumështin. Mendoni sa shpesh e hapni frigoriferin në ditë, duke menduar se çfarë të hani apo pini.  “Vënia e qumështit në derën e frigoriferit është një gabim vërtet i zakonshëm që e shohim gjatë gjithë kohës”, thotë Nic Shacklock, një nga ekspertët e kuzhinës Kesseler.

“Qumështi është një nga artikujt që del shpesh nga frigoriferët tanë për drithëra, çajra dhe kafe apo edhe për të ushqyer foshnjat”.

Temperatura brenda frigoriferit luhatet, kur dera hapet dhe mbyllet vazhdimisht përmbajtja ekspozohet ndaj ajrit më të ngrohtë dhe duhet kohë përpara se temperatura të bjerë përsëri. Nëse e ruani qumështin në xhepin e derës, ai vazhdimisht është i ekspozuar ndaj ndryshimeve të temperaturës, të cilat mund të shkaktojnë rritjen e baktereve dhe prishjen e qumështit me kalimin e kohës. E njëjta gjë vlen edhe për çdo produkt qumështi, si kremi.

“Vendi më i mirë për të vendosur qumështin është në fund, në pjesën e pasme të raftit më të ulët që mundeni”, këshillon Shacklock. “Ajri i ftohtë hyn në frigorifer nga mbrapa dhe për shkak se ajri i nxehtë ngrihet, pika më e ulët është gjithashtu pika më e ftohtë, e cila do t’ju ndihmojë të mbani qumështin tuaj më të freskët për më gjatë.”

Ai shton: “Ju mund të përdorni derën e frigoriferit për ushqime të tjera si salcat tuaja të tryezës, salcat e sallatës, konservat dhe çdo gjë në shishe si ujë ose alkool”. Shacklock këshillon gjithashtu të mos e lini derën e frigoriferit hapur më gjatë se sa është e nevojshme. Kjo gjë jo vetëm që do të bëjë që ushqimi të prishet më shpejt, por do të rrisë konsumin tuaj të energjisë, kur frigoriferi është tashmë një nga konsumatorët më të mëdhenj të energjisë në shtëpinë tuaj.

Ne e pyetëm Kesseler se çfarë gabimesh të tjera bëjnë njerëzit kur ruajnë ushqimin e tyre dhe ai tha:

Vezët

Kesseler thotë se vezët janë padyshim ushqimi, i cili duhet ruajtur në frigorifer. Sipas EggInfo.co.uk, vezët duhet të mbahen në një temperaturë të qëndrueshme, në mënyrë ideale nën 20°C. Nëse keni një qilar të freskët me një temperaturë vazhdimisht të ulët, ky është një vend i mirë, por një frigorifer është alternativa juaj më e mirë. Shacklock shton: “Kur dëshironi t’i konsumoni, nxirrini nga frigoriferi për rreth gjysmë ore përpara se t’i përdorni. Në këtë mënyrë do të keni rezultate të mira në gatim.

Domatet

Ju mund të mendoni se domatet ftohen më së miri në frigorifer, por për shije, mund të mos jetë kështu. Struktura e domateve ndryshon kur ato janë vërtet të ftohta dhe mund të zbehë edhe shijen. Kesseler thotë se në mënyrë ideale ato duhet të mbahen në temperaturën e dhomës.

Buka

Shumë prej nesh mund ta vendosin bukën në frigorifer për të parandaluar që ajo të myket shpejt, por kjo në fakt bën që ajo të thahet shumë më shpejt, kështu që bëhet e fortë në vend që të jetë e butë. Buka duhet të mbahet në temperaturën e dhomës, por e mbuluar në mënyrë ideale në një kosh buke nëse keni një të tillë.

Gjalpi

Mbajtja e gjalpit në frigorifer është zgjidhja e duhur për jetëgjatësinë më të gjatë, por varet nga sa shpesh e përdorni. Nëse e përdorni pak dhe shpesh, merrni një pjatë me gjalpë, hidhni sasinë që keni ndërmend ta përdorni dhe lëreni në temperaturën e dhomës. Do të jetë shumë më i butë, më i lehtë për t’u përhapur dhe do të ketë edhe shije më të këndshme.

Erëza

Kjo mund të jetë pak e diskutueshme pasi shumë njerëzve u pëlqen t’i mbajnë erëzat të ftohta dhe nëse e bëni, atëherë kjo është në rregull. Sidoqoftë, nuk keni nevojë t’i mbani fare në frigorifer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat