Moti i keq pezullon 2 ditë lundrimin në Vlorë - Bota Sot
Moti i keq pezullon 2 ditë lundrimin në Vlorë

Vlora

Moti i keq pezullon 2 ditë lundrimin në Vlorë

Më: 2 shkurt 2019 Në ora: 17:31
Foto Ilustrim

Lundrimi në Portin e Vlorës është pezulluar prej dy ditësh. Shkak është bërë moti i keq, ku forca e detit arrin deri ne 7 balle ne gji dhe 8 balle ne det te hapur.

Mengjesin e dites se premte, trageti i linjes Vlore-Brindisi ka mbërritur në portin e Vlorës, prej Italise duke kryer zbarkimin e 4 pasagjereve, ndërsa me pas është ankoruar.

Aty do të qëndrojë të paktën deri të dielën kur pritet edhe një përmirësim i kushteve atmosferike.

Ndërkohë mjetet e peshkimit kanë qënderuar në zonën e triportit te strehuara, duke mos dalë në det, pikërisht për shkak të kushteve të vështira atmosferike, erës së fortë dhe detit me dallgë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...