Vlorë: 5 raste të reja me Covid-19, midis tyre edhe një pushues nga Durrësi

Vlora

Vlorë: 5 raste të reja me Covid-19, midis tyre edhe një pushues nga Durrësi

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 10:57
Shqipëri

Në 24 orët e fundit kanë rezultuar 5 persona pozitivë me Covid-19 në Vlorë.

Nga këto, 3 janë raste të reja, 1 prej tyre është kontakt i personave të infektuave më parë, dhe1 pushues nga Durrësi i cili ndodhej për disa kohë në Vlorë.

Në raportimin për përditësimin e situatës epidemiologjike në vend, Misnitria e Shëndetësisë informoi se në 24 orët e fundit humbën jetën dy pacientë, ndërsa rezultuan pozitivë 68 persona.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat