Vdekja e 55-vjeçares nga Vlora, ministria: Ja sa persona janë të intubuar dhe në terapi intensive

Vlora

Vdekja e 55-vjeçares nga Vlora, ministria: Ja sa persona janë të intubuar dhe në terapi intensive

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 16:36
Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur sot se në dy spitalet COVID po trajtohen aktualisht 122 pacientë të konfirmuar si të prekur me koronavirus.

Sipas të dhënave zyrtare, në terapi intensive po trajtohen aktualisht 19 pacientë, ndërsa të intubuar janë 3 pacientë.

“Aktualisht ne spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 122 pacientë të konfirmuar pozitivë me Covid19, 19 pacientë janë në terapi intensive, 3 prej të cilëve të intubuar. 

Një punë e madhe po bëhet në dy spitalet Covid, ku përveç pacientëve të konfirmuar pozitivë me Covid19, po vijojnë të marrin trajtim edhe pacientë të dyshuar, të cilët po trajtohen sipas protokolleve përkatëse”, njofton Ministria e Shendetesise.

Fatkeqësisht, nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen, një 55 vjeçare nga Vlora Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjarëve dhe të afërmve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat