Plazh në tetor: Në Vlorë ka ende pushues

Vlora

Plazh në tetor: Në Vlorë ka ende pushues

Më: 3 tetor 2020 Në ora: 12:00
Plazh në tetor

Edhe pse jemi në tetor ka pushues që vijojnë të qetësohen pranë bregdetit të Vlorës. Kjo favorizuar edhe nga moti i mirë me diell e temperaturat e larta

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do të mbizotërohet duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese në vend por pritet që të kemi dhe shfaqje të vranësirave të pakta ku më të dukshmet do të jenë ato në zonta malore të territorit.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndieshem në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 29°C.

Paraditja e së dielës paraqitet me kthjellime dhe vranesira, ku në zonat Veriore dhe pjesërisht Qëdrore te vendit vranësirat do të sjellin rreshje të izoluara por prashikohet qe pasditja dhe mbremja të përmirësojnë kushtet e motit.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 30°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat