Zjarrfikësit nuk janë paguar/ Në Vlorë kërkojnë pagat e gatishmërisë

Vlora

Zjarrfikësit nuk janë paguar/ Në Vlorë kërkojnë pagat e gatishmërisë

Më: 6 gusht 2021 Në ora: 12:07
Foto ilustrim

Zjarrfikësit e Vlorës që në këto çaste po luftojnë me flakët në Karaburun nuk janë paguar prej dy muajsh me pagat e gatishmërisë.

Qe nga data 12 qershor ku është vënë dhe gatishmëria për zjarrfikësit ata duhet të rrinë 6 orë në repart pas turnit.

Ata kanë marrë vetëm 20 orë pune ndërkohë qe kanë 90 orë plus të cilat janë gati 30 mije leke që u duhet paguar nga bashkia. Po ashtu rrobat e zjarrfikëseve, pantallona, bluza, etj etj kanë vite qe nuk i kanë marrë dhe çdo gjë e blejnë me shpenzimet e tyre.

Ndërkohë kreu i bashkisë i ka premtuar se deri ditën e hënë do të bëhet dhe likuidimi duke marrë dhe paratë e prapambetura. Në të kundërt ata do shkojnë në dyert e bashkisë për te kërkuar mundin e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat