“Burri vari veten nga depresioni, djali më dogji shtëpinë”/ Dëshmia prekëse e nënës që mbeti pa çati mbi kokë në Vlorë

Vlora

“Burri vari veten nga depresioni, djali më dogji shtëpinë”/ Dëshmia prekëse e nënës që mbeti pa çati mbi kokë në Vlorë

Më: 8 shtator 2021 Në ora: 14:37
Foto

Një banesë ka marrë flakë në lagjen “Partizani” të Vlorës. Si pasojë e flakëve raportohet vetëm për dëme materiale, ndërkohë që nuk ka persona të lënduar.

Në një prononcim për mediat e zonja e shtëpisë thotë se banesën e ka djegur djali i saj i cili është i alkoolizuar.

59-vjeçarja me iniciale D.M tregon se edhe është rrahur nga i biri, ndërkohë që bën apel për ndihmë pasi nuk ka të ardhura që të blejë orenditë që i janë shkrumbuar. Ajo jetonte e vetme pasi burri i është ndarë nga jeta në mënyrë tragjikë pasi ishte vetëvarur.

“Mua nuk më ka mbushur burri 6 muaj akoma që ka vdekur, mu var se kaloi depresion, ishte i sëmurë, jam martuar 16 vjeç, burri 21, s’kishte parë ndonjëherë sëmundje, nga frika se ai mu var vajta tek djali. Unë ika, e di ç’ke më tha ik në shtëpinë tënde. Unë erdha në shtëpi. Çupa më tha mami hajde në shtëpi, u ktheva prapë ndenja dhe dytë mora jo çarçafë, jo këllëfë. ai para disa ditësh erdhi, kisha djalin e vëllait këtu 18 vjeç, bëtë muhabet i qetë dhe më qëlloi mua. Më tha pse e mban këtë këtu. Djali pi, atë ditë që më rrahu nuk kishte pirë. Më tha vajza  ik nga shtëpia se po vjen Klodi i pirë. Djali u fut brenda. Unë kisha  divane, çarçafë. unë jam grua pa burrë, çunat dhe çupa janë në shtëpi të vet. Jam me ilaçe jam me tension, i mblodha lekët dhe shkova i pagova dritat”, tha gruaja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat