SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës

Vlora

SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 10:48
Ilustrim

Një operacion i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar  është zhvilluar paraditen e sotme në Kadastrën e Vlorës.

Mësohet se SPAK po kërkon informacion për një çështje në hetim, ndërkohë që ka sekuestruar disa dosje. 

Ndërkohë, përveç aksionit të SPAK, në Kadastrën e Vlorës ka patur sërish ndryshime. Mësohet se është larguar Klodian Troci dhe në vendin e tij është emëruar Reinard Meta.

Meta, i cili është emëruar tashmë në krye të Kadastrës së Vlorës, më herët ka qenë në role drejtuese në Kadastrën e Tiranës.

Kujtojmë se brenda një viti janë ndryshuar 10 drejtorë, ndërsa ngërçi me pronat duket se nuk po merr zgjidhje në Vlorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat