Mbeturinat i hidhte në rrugën e plazhit, nis hetimi për 51-vjeçarin në Vlorë

Vlora

Mbeturinat i hidhte në rrugën e plazhit, nis hetimi për 51-vjeçarin në Vlorë

Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 14:17
Ilustrim

Një 51-vjeçar u vu nën hetim pasi dyshohet se vazhdimisht hidhte mbeturina në vende të ndryshme përgjatë “Rrugës së Plazhit”, në Zvërnec.

Shtetasi me iniciale E.A. do të hetohet për për veprën penale “Menaxhimi i mbetjeve”.

Një veprim i tillë cilësohet krim mjedisor dhe në raste më të rënda dënohet me heqje lirie.

Kryeministri Edi Rama ka shpalosur planin për pastrimin e territorit, që përveç politikave që synojnë menaxhimin më të mirë të situatës, parashikohet edhe ndëshkim për të gjithë individët dhe subjektet që ndotin mjedisin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat