Sherr me sende të forta, drejtim mjeti në gjendje të dehur/ Çfarë ndodhi orët e fundit në Vlorë

Vlora

Sherr me sende të forta, drejtim mjeti në gjendje të dehur/ Çfarë ndodhi orët e fundit në Vlorë

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 14:45
Foto ilustrim

Tre persona janë arrestuar nga policia e Vlorës për vepra të ndryshme penale.

Një 25-vjeçar i identifikuar me inicialet G.N., u vu në pranga për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”. Ai së bashku me F. K., 20 vjeç, banues në fshatin Hoshtimë, kanë goditur me sende të forta njëri-tjetrin.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Vlorë arrestuan në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasin K. J., 30 vjeç, banues në Vlorë, sepse është konstatuar nga shërbimet e Policisë Rrugore, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Himarë proceduan penalisht për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, shtetasin R. H., 60 vjeç, banues në fshatin Borsh, Himarë, sepse është konstatuar duke ndërtuar mur rrethues në pronën e tij në fshatin Borsh, Himarë, pa lejen e organeve kompetente.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat