Ristrukturimi i PD/ Zgjedhjet për kryetar dege në Vlorë, zbardhen emrat e kandidatëve

Vlora

Ristrukturimi i PD/ Zgjedhjet për kryetar dege në Vlorë, zbardhen emrat e kandidatëve

Më: 15 prill 2022 Në ora: 21:44
PD

Procesi i zgjedhjes së kryetarëve të rinj të Komisionit të Rithemelimit po vazhdon pavarësisht se ka kundërshtime në lidhje me këtë proces nga pjesa tjetër e demokratëve.

Genc Deromemaj, bën me dije se propozimet në proces, kandidatë për Kryetar PD Vlorë janë:

– ATIRD NURI HOXHA

– EDMOND CAUSH BANUSHAJ

– FATJON BESIM FEJZAJ

– LORENC SAZAN DANAJ

NJOFTIMI

Të nderuar anëtarë të Partisë Demokratike Vlorë!

PD Vlorë përfundoi fazën e parë të ristrukturimit të degës. Ku nga propozimet në proces, kandidatë për Kryetar PD Vlorë janë:

– ATIRD NURI HOXHA

– EDMOND CAUSH BANUSHAJ

– FATJON BESIM FEJZAJ

– LORENC SAZAN DANAJ

Janë të ftuar të marrin pjesë të gjithë anëtarët e PD Vlorë nga Dhjetor 1990, Ditën e Diel datë 17.04.2022, nga ora 08:00 deri më 18:00, pranë “Pallatit të Kulturës Labëria” (salla e Galerisë, kati i parë), në zgjedhjet për Kryetar PD Vlorë.

Shënim:

Anëtarët duhet të paraqiten me Kartën e Anëtarësisë dhe Dokumentin e Identifikimit në ditën e votimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat