Shoferi përplas 11-vjeçarin me biçikletë dhe tenton të largohet nga vendngjarja, pranga 53-vjeçarit në Vlorë

Vlora

Shoferi përplas 11-vjeçarin me biçikletë dhe tenton të largohet nga vendngjarja, pranga 53-vjeçarit në Vlorë

Më: 2 shkurt 2023 Në ora: 16:45
Policia

Rreth orës 13:45, në afërsi të vendit të quajtur “Shtëpia e Oficerëve”, shtetasi A. S., 53 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Opel”, ka aksidentuar një shtetas 11 vjeç, i cili po lëvizte me biçikletë.

Pas aksidentit, drejtuesi i automjetit ka tentuar të largohet nga vendi i ngjarjes, por falë reagimit të menjehershëm është ndaluar nga shërbimet e Policisë së Vlorës dhe është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme procedurale.

11-vjeçari pasi mori ndihmën e parë mjekësore, doli nga spitali.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat