Sekuestrohen 210 kilogramë kanabis në Vlorë - Bota Sot
Sekuestrohen 210 kilogramë kanabis në Vlorë

Vlora

E diel, 21 tetor 2018

Sekuestrohen 210 kilogramë kanabis në Vlorë

Më: 23 korrik 2017 Në ora: 09:29
Droga

(E plotësuar)  - Një tjetër sasi e madhe droge është kapur nga policia e Vlorës në bashkëpunim me policinë Kufitare dhe Delta Forcë.

21 thasë të mbushur me bimë narkotike  kanabis sativa, boçe, kërcell e gjethe të thata si dhe mbetje të bimëve narkotike, me peshë totale rreth  210 kilogramë, janë sekuestruar nga policia. Lënda narkotike u gjet e hedhur në ujë të ndenjur në shtratin e Lumit Shushicë.

Me urdhër të Prokurorit nga gjitha sasia e lëndës narkotike të gjetur u mor në cilësinë e provës materiale për ekzaminime laboratorike rreth 30 kilogramë.

Policia njofton se gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në territorin e zonës janë gjendur disa vatra zjarri duke u djegur lëndë narkotike kanabis sativa.

Policia po punon për zbulimin dhe kapjen e autorëve të cilëve u përket sasia e lëndës narkotike e hedhur në ujë në shtratin e lumit Shushicë.

Gjenden 21 thasë me lëndë narkotike në shtratin e lumit Shushicë

Policia ka sekuestruar 21 thasë të mbushur me lëndë narkotike në shtratin e lumit Shushicë në Vlorë.

Rreth 210 kg kanabis janë gjetur të hedhur në ujë të ndenjur.

Në operacion u përdorën edhe qentë antidrogë të policisë ndërkohë që vijon operacioni masiv  antidrogë në territorin e qarkut Vlorë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test