Bien prurjet e Vjosës, disa shtëpi ende nën ujë në Vlorë - Bota Sot
Bien prurjet e Vjosës, disa shtëpi ende nën ujë në Vlorë

Vlora

Bien prurjet e Vjosës, disa shtëpi ende nën ujë në Vlorë

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 08:41
Mësohet se 77 banesa janë nën ujë, 7 në Novoselë dhe 70 në Fitore.

Edhe pse niveli i prurjeve të lumit Vjosë ka rënë me 40 cm, situata vijon të jetë e rënduar në fshatrat Fitore dhe Novoselë të Vlorës.

Mësohet se 77 banesa janë nën ujë, 7 në Novoselë dhe 70 në Fitore.

Niveli i ujit ka arritur deri në 2 metra në banesa. Rrugët që lidhin këto fshatra janë totalisht të bllokuara nga uji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test