Zyrtare / Policia konfirmon 8 viktimat, ja dy familjet e përfshira në sherr - Bota Sot
Zyrtare / Policia konfirmon 8 viktimat, ja dy familjet e përfshira në sherr

Vlora

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Zyrtare / Policia konfirmon 8 viktimat, ja dy familjet e përfshira në sherr

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 19:42
Resulaj

Policia e Shtetit ka dhënë informacioni paraprak rreth masakrës që ndodhi sot në Resulaj të Selenicë.

Selenicë, Vlorë Informacion paraprak

Më datë 10.08.2018, në fshatin Resulaj, Selenicë, shtetasi Ridvan Zykaj, 24 vjeç, për motive ende të paqarta ka vrarë me armë zjarri 8 persona nga dy familje te fisit Zykaj. Autori pas krimit është larguar ku forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje dhe po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e tij. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test