Vlorë, bllokohet karburanti i Habilajve - Bota Sot
Vlorë, bllokohet karburanti i Habilajve

Vlora

Vlorë, bllokohet karburanti i Habilajve

Më: 3 tetor 2018 Në ora: 11:30
Vlorë

Policia e Vlorës ka bërë bllokimin e karburantit të Habilajve, në pronësi të Artan Habilajt, që ndodhet në afërsi të spitalit të qytetit.

Më 21 shtator, Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për vendosjen e sekuestros mbi pasuritë e grupit e dyshuar kriminal Habilaj.

Në listën e pasurive të sekuestruara në emër të Artan, Ciko, Moisi e Florian Habilaj rendit 18 pasuri të paluajtshme, mes tyre apartamente, garazhe e troje, të gjitha në qytetin e Vlorës, si edhe 5 automjete në pronësi të personave të akuzuar si anëtarë të grupit Habilaj.

Pasuritë e sekuestruara, thekson prokuroria, kapin një vlerë prej disa miliona eurosh dhe hetimet për burimin e tyre po vijojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...