LDK në Zurich mban të dielën Kuvendin Zgjedhor

Zvicra

LDK në Zurich mban të dielën Kuvendin Zgjedhor

Nga: Bota Sot Më: 14 qershor 2019 Në ora: 11:01
LDK

Kuvendi zgjedhor i nën degës së Lidhja Demokratike  të Kosovës në Zurich do të mbajë të dielën Kuvendin Zgjedhor.

Përmes një njoftimi për media thuhet se “ky  kuvend i nënti me radhë ka një rëndësi të posaçme, sepse synon që LDK ë të dalë shumë më e fortë dhe më guximshme për të marrë fatin e Kosovës në duart e veta dhe të i largoi nga skena forcat të cilat e kanë kap shtetin dhe e kanë vra shpresën e popullit të Kosovës”.

Njoftimi i plotë:

 

                              F T E S Ë

 

Të nderuar anëtarë dhe simpatizantë të

LDK- së, të kantonit të Zürichut,

iu njoftojmë dhe njëherit iu thërrasim në Kuvendin zgjedhor të Nëndegës sonë i cili do të mbahët të dielen me daten

16.06.2019 duke filluar nga ora 14.00 në:

Restaurantin Glatthof

Schaffhausenstr. 126

CH-8152 Glattbrugg/ZH

Të gjitha kuvendet zgjedhore kanë rëndësinë e tyre por ky  kuvend i nënti me radhë ka një rëndësi të posaçme, sepse synon që LDK ë të dalë shumë më e fortë dhe më guximshme për të marrë fatin e Kosovës në duartë e veta dhe të i largoi nga skena forcat të cilat e kanë kap shtetin dhe e kanë vra shpresën e popullit të Kosovës.

 Andaj ejani të zgjedhim më të mirët dhe le të i hapim perspektivën Kosovës.

 Komisioni për informim pranë Nëndegës së Zürichut.

#LDK

#lidhjademokratikeekosoves

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat