Zvicër, shënohet Dita e Përkujtimit të Gjenocidit ndaj Shqiptarëve të Kosovës

Zvicra

Zvicër, shënohet Dita e Përkujtimit të Gjenocidit ndaj Shqiptarëve të Kosovës

Më: 15 janar 2020 Në ora: 07:28
Foto ilustrim

Sot në Zvicër shënohet Dita e Përkujtimit të Gjenocidit ndaj Shqiptarëve në Kosovë.

Qendra "Gjenocidi në Kosovë - Plagë e Hapur" mban tubim kushtuar viktimave të gjenocidit.

Ky aktivitet zhvillohet në 21 vjetorin e Masakrës së Reçakut të kryer nga forcat serbe dhe në njëvjetorin e miratimit të rezolutës nga Kuvendi i Kosovës, ku 15 janari shpallet “Dita e Përkujtimit të Gjenocidit ndaj Shqiptarëve në Kosovë”.

Tubimi mbahet në GZ Oerlikon Gubelstarsse 10 në Zurich, nga ora 19:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat