Policia zvicerane arreston shqiptarin me 7.6 kg drogë

Zvicra

Policia zvicerane arreston shqiptarin me 7.6 kg drogë

Më: 1 nëntor 2021 Në ora: 08:14
Ilustrim

Gjatë një aksioni, policia zvicerane dhe ka kapur 7.6 kilogram drogë (heroinë) në Solothurn, njofton gazeta zvicerane në shqip le Canton27.ch duke ju referuar burumeve të policisë kantonale.

Policia e Solothurnit sekuestroi 7.6 kg heroinë, 100 gram kokainë dhe 111 kg produkt prerës nga një ndërtesë në Luterbach (SO).

Ajo gjeti gjithashtu disa mijëra franga cash dhe arrestoi tregtarin e dyshuar, një 33-vjeçar.

I dyshuari është një shqiptar që banon ilegalisht në Zvicër, tha të premten policia e Solothurnit.

Ai u vendos në paraburgim. Vlera e tregut e produkteve të sekuestruara arriti në disa qindra mijëra franga.

Produkti prerës i gjetur aty do të kishte mjaftuar për të shitur 220 kg heroinë në rrugë, shkruan policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat