Akademia e Shkencave të Lidershipit në Zvicër, gati të udhëheqë negociatat në mes të Qeverisë së Kosovës dhe SBASHK për të zgjidhur problemin në arsim menjëherë!

Zvicra

Akademia e Shkencave të Lidershipit në Zvicër, gati të udhëheqë negociatat në mes të Qeverisë së Kosovës dhe SBASHK për të zgjidhur problemin në arsim menjëherë!

Nga: Halit Nezaj Më: 13 shtator 2022 Në ora: 21:49
Foto ilustrim

Akademia e Shkencave të Lidershipit në Zvicër (Academy of Leadership Sciences Switzerland, www.alss.edu.ch) në Cyrih, si institut shkencor neutral internacional i Lidershipit, është e gatshme që t’i udhëheqë negociatat ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe SBASHK, për të gjetur një zgjidhje të menjëhershme, që nxënësit e Kosovës mos të humbin më asnjë orë mësimi.

Ftojmë kryeministrin e Kosovës dhe kryetarin e SBASHK të na kontaktojnë sa më shpejtë (kontaktet tona janë: përmes e-mailit: [email protected] dhe telefonit: T. +41 (0)44 308 35 22; M. +41 (0)76 507 36 30) që greva të përfundon dhe fëmijët ta vijojnë mësimin menjëherë.

Eksperienca e Akademisë së Shkencave të Lidershipit në Zvicër e ka dëshmuar vetën në zgjidhje të problemeve të shumta të instituteve private dhe shoqërore në arenën ndërkombëtare. Ne jemi të gatshëm, të aplikojmë metodat më të reja, të dala nga Neuro-shkanca ta zgjidhim problemin e akterëve të lartcekur.

Çdo orë e humbur e mësimit të fëmijëve tonë, është një mëkat shekullor, të cilin ato/ata me meritë neve të “rriturve” nuk duhet të na e falin kurrë!

Halit Nezaj, Drejtor i departamentit të Sportin pranë Akademia e Shkencave të Lidershipit në Zvicër

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat