Gazetari nga Kosova që kandidon për Keshilin Komunal të Zyrihut, ja emri - Bota Sot
Gazetari nga Kosova që kandidon për Keshilin Komunal të Zyrihut, ja emri

Zvicra

E hënë, 15 tetor 2018

Gazetari nga Kosova që kandidon për Keshilin Komunal të Zyrihut, ja emri

Më: 17 janar 2018 Në ora: 22:54
Sabit Gecaj

Zgjedhjet komunale për vitin 2018 ne komunen e Zyrihut në Zvicer këtë vit kanë edhe nja kandidaturë shqiptare.

Është ish gazetari i gazetës "Bota sot" Sabit Gecaj i cili kandidon bashkë me një grup anëtarësh prej CVP, Partisë Kristian Popullore e cila ështe forca politike e tretë në rang vendi, për Këshillin Komunal të qytetit të Cyrihut. Kjo është zyrtarizuar pak ditë më parë.

Është një ndjenjë e vaçantë shkruan gazetari Gecaj kur shikoni portretin tuaj të afishuar në një letër si kjo ku përshkruhet programi dhe kandidatura. Gazetari që ka punuar për gazetën "Bota sot", ka vite që jeton e punon në Zvicer.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test