Rreth 8 milionë të prekur me COVID në Afrikë

Afrika

Rreth 8 milionë të prekur me COVID në Afrikë

Më: 9 shkurt 2021 Në ora: 10:17
Foto ilustrim

Numri i të infektuarve me koronavirus në kontinentin e Afrikës ka arritur në 3.701.290.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, bilanci i të vdekurve nga covidi në Afrikë ka shkuar në 95.648.

Ndërkaq, deri më tani janë shëruar 3.220.115 persona. Numri i më i madh i rasteve është regjistruar në Afrikën e Jugut, Marok, Tunizi, Egjipt dhe Etiopi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat