Të paktën katër persona kanë vdekur pas shembjes së ndërtesës në Nigeri

Afrika

Të paktën katër persona kanë vdekur pas shembjes së ndërtesës në Nigeri

Më: 2 nëntor 2021 Në ora: 08:23
Foto

Ekipet e shpëtimit janë duke punuar në kërkim të të mbijetuarve në qytetin nigerian të Lagos, pasi një ndërtesë 22-katëshe u shemb gjatë ndërtimit.

Sipas BBC, të paktën katër persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë zhdukur.

Një gërmues është në vendngjarje dhe punonjësit e shpëtimit dhe disa vendas po kërkojnë nëpër rrënoja.

Deri më tani thuhet se janë gjetur katër të mbijetuar.

Se çfarë e shkaktoi shembjen dhe sa njerëz janë të bllokuar nën rrënoja mbetet e paqartë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat