Kryetari i një qyteti nigerian arrestohet, kontrabandoi 200 kilogramë kokainë

Afrika

Kryetari i një qyteti nigerian arrestohet, kontrabandoi 200 kilogramë kokainë

Më: 6 janar 2022 Në ora: 11:37
Foto ilustrim

Kryetari i një qyteti në shtetin afrikan të Nigerit dhe shoferi i tij u arrestuan në një shkretëtirë me më shumë se 200 kilogramë kokainë në një automjet.

Dy të dyshuar, emrat e të cilëve nuk janë bërë të ditur, dyshohet se kanë transportuar kokainë në Libi pasi ajo u kontrabandua në vend nga Mali.

Agjencia e kontrollit të drogës atje tha se ishte kapja më e madhe e kokainës në vendin e Afrikës Perëndimore.

Kontrabanda dhe konfiskimet e drogës po bëhen më të zakonshme në rajon.

Kryetari i bashkisë dhe shoferi u dërguan në kryeqytetin e Nigerit, Niamey, për t’u marrë në pyetje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat