19 të vdekur në Afrikën e Jugut, autorët qëlluan me breshëri dhe ia mbathën

Afrika

19 të vdekur në Afrikën e Jugut, autorët qëlluan me breshëri dhe ia mbathën

Më: 10 korrik 2022 Në ora: 15:40
Foto ilustrim

19 persona humbën jetën në një tavernë në qytezën Soweto, Afrikë e Jugut, pasi një grup burrash hapën zjarr me breshëri ndaj të pranishmeve.

Autorët  mbërritën me një taksi dhe hapën zjarr në lokalin Orlando East e më pas u larguan me nxitim.

Shefi i policisë së zonës tha se autorët  kanë përdorur një armë zjarri e kalibrit të lartë dhe kanë  qëlluar rastësisht.  Zona ku ndodhën të shtënat ishte shumë e errët, duke e bërë më të vështirë gjetjen e njerëzve që mund të identifikonin të dyshuarit, tha ai.

Të shtënat në lokalin Soweto vijnë dy javë pasi 21 adoleshentë u gjetën të vdekur në një tavernë në qytetin e Londrës Lindore.

Shkaku i këtyre vdekjeve nuk është bërë ende i ditur nga autoritetet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat