Rreth 50 të vdekur nga fundosja e anijes në Afrikën Qendrore

Afrika

Rreth 50 të vdekur nga fundosja e anijes në Afrikën Qendrore

Më: 21 prill 2024 Në ora: 13:00
Foto ilustrim

Rreth 50 persona kanë vdekur pasi anija e tyre u fundos në kryeqytetin Bangui të Republikës Qendrore Afrikane.

“Ne u lajmëruam 40 minuta pas incidentit dhe shpëtimtarët ishin në gjendje të nxirrnin rreth 50 trupa të pajetë”, tha kreu i departamentit të mbrojtjes civile Thomas Djimasse për Reuters.

Ai shtoi, në një intervistë telefonike, se kërkimet po vazhdojnë me më shumë njerëz që mund të jenë mbytur në lumin Mpoko.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat