Shkollat mbyllen në zonën e Houstonit, për shkak të përmbytjeve - Bota Sot
Shkollat mbyllen në zonën e Houstonit, për shkak të përmbytjeve

Amerika

Shkollat mbyllen në zonën e Houstonit, për shkak të përmbytjeve

Më: 10 maj 2019 Në ora: 14:43
Foto

Shkollat u mbyllën të premten në zonën e Hjustonit, pasi një stuhi brenda natës përmbyti, megjithëse parashikuesit thanë se ujërat e larta priten të ulen pasmbarimit të stuhisë, shkruan AP.

Shërbimi Kombëtar i Motit tha se shumica e zonave panë rreth 1 deri 3 centimetra shiu të enjten vonë dhe të premten herët. Parashikuesit thanë se reshje ptitej të shihej të premten.

Stuhitë goditën zonën e Hjustonit me breshër me madhësi të golfit dhe rrugë të përmbytura. Edhe pse kupola u ngrit në Minute Maid Park, disa tifozë në ndeshjen e natës të së hënës në Houston Astros u mbytën pasi kulmi filloi të rrjedh.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...