Melania Trump beson në pafajësinë e gjyqtarit Kavanaugh për ngacmim seksual - Bota Sot
Melania Trump beson në pafajësinë e gjyqtarit Kavanaugh për ngacmim seksual

Amerika

Melania Trump beson në pafajësinë e gjyqtarit Kavanaugh për ngacmim seksual

Nga: M.H Më: 8 korrik 2019 Në ora: 08:44
Melania Trump

Zonja e Parë, Melania Trump, sipas një burimi thuhet se i tha burrit të saj se ajo beson se Christine Blasey Ford ishte shtrirë në lidhje me akuzën nga Gjykata Supreme e Drejtësisë, kundrejtë Brett Kavanaugh, se e kishte ngacmuar atë seksualisht më shumë se 30 vjet më pare, shkruan Daily Mail, përcjell Bota sot.

Brett Kavanaugh i cili është një gjyqtar i asociuar i Gjykatës Supreme të Shteteve të Bashkuara, është akuzuar për ngacmim, nga Ford.

Ford u thirr për të dëshmuar përpara Komitetit Gjyqësor të Senatit gjatë seancave të konfirmimit të Kavanaugh në vjeshtën e vitit 2018.

Presidenti Trump emëroi Kavanaugh, që nga viti 2006 një gjykatës në Gjykatën e Apelit të Shteteve të Bashkuara për qarkun DC,shkruan Daily Mail, përcjell Bota sot.

Image
Brett Kavanaugh

Në deklaratën e betuar para komitetit, Ford tha se ajo ishte '100 përqind' e sigurtë se Kavanaugh sulmonte seksualisht atë në një periudhë të shkollës së mesme.

Kavanaugh mohoi akuzat. Sipas një burimi, Zonja e parë nuk i besonte fjalëve të Ford-it, dhe u shprehë:

"Ju e dini se gruaja është duke gënjyer, apo jo?" Melania Trump raportohet t'i ketë thënë burrit të saj, presidentit, në kohën e dëshmisë së Ford-it.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...