Rritet mbështetja për Trump - Bota Sot
Rritet mbështetja për Trump

Amerika

Rritet mbështetja për Trump

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 12:33
Donald Trump

I ndihmuar nga një ekonomi e fortë, presidenti amerikan, Donald Trump po përjeton një rritje të mbështetjes, që tani është në nivelin më të lartë të presidencës së tij.

”Nga nga 39% në prill në 44% në korrik”, sipas një sondazhi të ”Washington Post” dhe ”ABC News”.

Mes votuesve të regjistruar, përqindja shkon nga 42 në 47, edhe pse shumica e kundërshton punën e tij. Kjo përqindje shkon në rreth 53.

Vlerësimi i tij në shumë prej termave ka qenë nën 42% (vetëm në termat ekonomike ka 51%) dhe më shumë se gjashtë në 10 amerikanë besojnë se ai ka vepruar në mënyrë jopresidenciale që prej marrjes së detyrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...