Katër të vdekur nga përleshja me thikë dhe grabitja në Kaliforninë Jugore - Bota Sot
Katër të vdekur nga përleshja me thikë dhe grabitja në Kaliforninë Jugore

Amerika

Katër të vdekur nga përleshja me thikë dhe grabitja në Kaliforninë Jugore

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 00:46
Policia amerikane

Katër persona kanë vdekur dhe dy të tjerë janë të lënduar pas një përleshje me thikë dhe një grabitje që ndodhi në Kaliforninë Jugore.

Policia i tha mediave amerikane se dhuna dukej të ishte e rastësishme, me motivet si “grabitje, urrejtje, vrasje”.

Përleshja me thikë u zhvillua në më shumë se gjashtë vende përafërsisht dy orë në Garden Grove dhe Santa Ana.

Sulmet vijnë vetëm disa ditë pasi vendi u trondit nga të shtëna masive në El Paso, Teksas dhe Dayton, Ohio, që lanë 31 persona të vdekur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...