Ylli i filmave për të rritur akuzohet për sulme të dhunshme seksuale - Bota Sot
Ylli i filmave për të rritur akuzohet për sulme të dhunshme seksuale

Amerika

Ylli i filmave për të rritur akuzohet për sulme të dhunshme seksuale

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 11:49
Foto ilustrim

Ylli i filmave për të rritur Ron Jeremy është akuzuar për sulm seksual ndaj katër grave, njoftoi të martën Prokurori i Qarkut në Los Angeles County, Jackie Lacey.

Legjenda e filmit akuzohet se dhunoi me forcë tre gra dhe sulmoi seksualisht një grua tjetër në incidente të ndara që datojnë në vitin 2014.

Sipas autoriteteve, Hyatt akuzohet për dhunimin me forcë të një gruaje 25-vjeçare në një shtëpi në Hollywood në maj 2014.

Në vitin 2017, ai dyshohet se sulmoi seksualisht dy gra, të moshës 33 dhe 46 vjeç, në dy raste të veçanta në një bar në West Hollywood.

Jeremy akuzohet gjithashtu se ka dhunuar me forcë një grua 30-vjeçare në të njëjtin bar në korrik 2019. Zyra e DA tha se refuzoi një çështje kundër tij nga një incident i vitit 2016 për shkak të “provave të pamjaftueshme”.

Çështja kundër Hyatt u ngrit të hënën dhe aranzhimi i tij është caktuar për të martën pasdite.

Nëse bindet, Hyatt përballet me një dënim të mundshëm maksimal prej 90 vjet burgim të përjetshëm në burgun e shtetit, thanë zyrtarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat