Demokrati Jason Crow kërkon nga republikanët të tregojnë guximin e tyre

Amerika

Demokrati Jason Crow kërkon nga republikanët të tregojnë guximin e tyre

Nga: A.M. Më: 13 janar 2021 Në ora: 20:36
Jason Crow

Demokrati, Jason Crow, u bëri thirrje kolegëve të tij republikanë që të tregojnë një fraksion të guximit të trupave amerikane duke votuar shkarkimin e Presidentit Trump, pavarësisht frikës së tyre nga pasojat, shkruan “Bota sot”.

“Unë ia kam kushtuar jetën time mbrojtjes së kombit tonë. Dhe Donald Trump është një rrezik për të gjithë ata që unë i dua”, tha Crow.

Gjithashtu, veterani Crow në fjalimin e tij në Dhomën e Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara para kongresistëve ka treguar se për çfarë është tani koha, shkruan “Bota sot”.

"Disa nga kolegët e mi republikanë kanë frikë nga pasojat e një vote të shkarkimit, por ky Kongres çdo ditë i dërgon burrat dhe gratë tona në luftë. Unë nuk po ju kërkoj të dilni në stuhinë e plazheve të Normandisë, por tregoni një pjesë të guximit që ne i kërkojmë trupave tona çdo ditë. Udhëheqja është e vështirë. Është koha për fajësim ", tha Crow.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat