Polici 91-vjeçar ende në detyrë

Amerika

Polici 91-vjeçar ende në detyrë

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 23:30
Oficeri Smith

56-vjet me forcat e rendit, tash oficeri Smith është një nga policët më të vjetër në SHBA.

Ai është 91-vjeç dhe ende vazhdon të shërbejë në Arkansas.

Ai thotë se i do njerëzit dhe dëshiron që t’i ndihmojë.

Banorët e këtij qyteti thonë se ai njeh këdo në qytet dhe çdo polici të ri mundohet t’i japë një mesazh.

Në maj ai mbushë 92-vjeç, por uniformën e policit nuk e heq nga trupi.

“Ndjej sikur po jetoj më gjatë duke vazhduar të punoj” thotë ai, shkruan BBC.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat