Vrau shoqen e ngushtë, milioneri amerikan dënohet me burgim të përjetshëm

Amerika

Vrau shoqen e ngushtë, milioneri amerikan dënohet me burgim të përjetshëm

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 09:51
Robert Durst

Milioneri amerikan, Robert Durst, është dënuar me burgim të përjetshëm pa mundësinë e lirimit me kusht për vrasjen e shoqes së tij prej kohësh, Susan Berman.

Gjatë seancës së dëgjimit, djali i viktimës Sareb Kaufman, e përshkroi nënën e tij si një ‘grua bujare, jashtëzakonisht e zgjuar e mprehtë’.

Durst, i cili është i prekur nga kanceri i fshikëzës dhe sëmundje të tjera fizike, u shfaq i dobët fizikisht, i ulur në karrigen e tij me rrota dhe maskë. Ai nuk ofroi asnjë deklaratë në gjykatë para dhënies së dënimit.

Milioneri, i mbështetur në karrigen e tij me rrota, i mbante sytë në një iPad që tregonte një transkript të fjalëve të gjyqtarit ndërsa Windham jepte dënimin.

Durst u shpall fajtor për vrasjen e Berman në vitin 2000 për t’ia pamundësuar kontaktin me policinë rreth zhdukjes së bashkëshortes së tij.

Image

Atë kohë në moshën 55vjeçare, ajo ishte gjetur me plumb në kokë në shtëpinë e saj në Beverly Hills.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat