Bill Clinton do të vazhdojë trajtimin në shtëpi pas daljes nga spitali

Amerika

Bill Clinton do të vazhdojë trajtimin në shtëpi pas daljes nga spitali

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 10:01
Bill Clinton

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton është kthyer në shtëpinë e tij në Nju Jork, pas lirimit të tij nga një spital në Kaliforninë Jugore të dielën, pasi kaloi pesë netë duke marrë trajtim për një infeksion urologjik.

75 vjeçari u pa duke arritur në rezidencën Chappaqua me një makinë të zezë. Clinton, e cila nuk shihej në makinë, ishte me anëtarët e Shërbimit Sekret.

Clinton thuhet se do të vazhdojë shërimin e tij në shtëpinë e tij Chappaqua.

Ish-presidenti ishte larguar nga spitali rreth orës 8 të mëngjesit nën shoqërinë e Hillary Clinton.

I veshur me xhinse dhe një pallto sportive dhe maskë për fytyrën, ai doli ngadalë nga spitali dhe ndaloi për të shtrënguar duart me mjekët dhe infermierët e rreshtuar në trotuar.

Ai tregoi gishtin e madh të dorës kur një reporter e pyeti se si ndihej, dhe ai dhe Hillary Clinton më pas hipën në një makinë të zezë. Ata u nisën me një autokolonë të shoqëruar nga Patrulla e Autostradës në Kaliforni dhe u drejtuan për në aeroport.

"Ethet dhe numërimi i qelizave të bardha të gjakut të Bill Clinton janë normalizuar dhe ai do të kthehet në shtëpi në Nju Jork për të përfunduar trajtimin e antibiotikëve”, tha Dr Alpesh N. Amin në një deklaratë të shpërndarë në Twitter nga një zëdhënës i Clinton.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat