Një i vdekur nga të shtënat në një tren udhëtarësh në San Francisco

Amerika

Një i vdekur nga të shtënat në një tren udhëtarësh në San Francisco

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 08:24
San Francisco

Një person u vra dhe një tjetër u plagos, pasi një burrë hapi zjarr në një tren udhëtarësh të mbushur me njerëz në San Francisco.

Të shtënat ndodhën të mërkurën rreth orës 10:00 në stacionin Castro, me orën lokale dhe sipas Policisë ky dukej të ishte një incident i izoluar. 

Vrasësi ka zbritur nga treni në stacionin Castro dhe është larguar, ndërsa policia është në ndjekje të vrasësit.

Ende është e paqartë nëse vrasësi dhe viktima njiheshin me njëri-tjetrin. Për momentin shërbimi i trenave metropolitane është pezulluar.

Hetuesit po kontrollonin gjithashtu imazhet nga kamerat në tren dhe në stacionin Castro.

Policia tha se i dyshuari është një burrë i veshur me rroba të errëta, me një xhaketë me kapuç.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat