Zbulojnë se janë vëlla e motër, shihni takimin e tyre emocionues

Amerika

Zbulojnë se janë vëlla e motër, shihni takimin e tyre emocionues

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 00:58
Raymond Turner dhe Christina Sadberry

Vëllai e motra, të humbur prej kohësh, të cilët u ribashkuan falë një testi të ADN-së, thanë se kishin kaluar vite duke kaluar pranë njëri-tjetrit në sallat e një spitali në Teksas.

Raymond Turner tha se ai dhe familja e tij u shpërngulën në Fort Worth nga Houston më 2015 dhe ai mori një punë si producent në Sparklefly Recording Studio, një studio regjistrimi në Spitalin e Fëmijëve ku pacientët mund të regjistrojnë muzikën e tyre.

Turner filloi punën e tij në të njëjtin vit kur Christina Sadberry filloi ta sillte në spital djalin e saj 4-vjeçar, Bryson, për trajtime.

Gruaja e Turner, Maria, i bleu atij një çantë ADN-je “23andMe” për Krishtlindje më 2021, në mënyrë që ai të mësonte më shumë për prejardhjen e tij, dhe ata u befasuan kur zbuluan se ai përputhej me  Sadberry.

Turner i dërgoi mesazh asaj në aplikacion, por llogaria e saj tregoi se ajo kishte qenë joaktive për disa kohë. Disa ditë më vonë, Maria Turner ishte në gjendje të vinte në kontakt me Sadberry në Facebook.

Sadberry tha se ajo shikoi fotot e Turner në faqen e rrjeteve sociale dhe shpejt kuptoi se e kishte parë Turner më herët po atë ditë, duke luajtur në tastierë në Sparklefly Recording Studio.

Vëllai e motra thanë se tani po kënaqen duke u njohur me njëri-tjetrin.

“Kjo këtu nuk është asgjë që prisja. Tashmë ndihet si familje”, tha Sadberry në një postim në webfaqen e spitalit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat