Trump kërkon sanksione më të ashpra kundër Koresë së Veriut - Bota Sot
Trump kërkon sanksione më të ashpra kundër Koresë së Veriut

Amerika

E martë, 13 nëntor 2018

Trump kërkon sanksione më të ashpra kundër Koresë së Veriut

Më: 29 nëntor 2017 Në ora: 18:33
Donald Trump dhe Su Xhinping

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha sot se duhet të vendosen sanksione më të forta kundër Koresë së Veriut, në përgjigje të fillimit të fundit të sistemit të raketave balistike të këtij vendi.

"Unë sapo bisedova me presidentin kinez, Su Xhinping dhe ai shprehu shqetësim lidhur me veprimet provokative të Koresë së Veriut", ka shkruar Trump në Twitter.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test