Trump i zhgënjyer për shkak të mos lirimit të priftit amerikan - Bota Sot
Trump i zhgënjyer për shkak të mos lirimit të priftit amerikan

Amerika

Trump i zhgënjyer për shkak të mos lirimit të priftit amerikan

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 22:27
Donald Trump

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i irrituar që Turqia nuk ka liruar pastorin amerikan Andrew Branson, i cili ndodhet tash e dy vjet në burg, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë.

"Presidenti ndjen zhgënjim të madh për faktin se pastori Branson nuk lirohet, si dhe për shkak se qytetarët dhe diplomatët e tjerë amerikanë nuk lirohen," tha zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Sara Sanders.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...