Uragani "Florence" mund të shkaktojë katastrofë në një pjesë të SHBA-së - Bota Sot
Uragani "Florence" mund të shkaktojë katastrofë në një pjesë të SHBA-së

Amerika

Uragani "Florence" mund të shkaktojë katastrofë në një pjesë të SHBA-së

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 11:30
Stuhia "Florence"

Parashikimet e motit kanë paralajmëruar rrezikun për jetë nga përmbytjet në veri dhe jug të Karolinës dhe Virgjinia të Shteteve të Bashkuara, nga uragani "Florence".

Niveli i vërshimeve është ulur, por që reshjet në lindje po vazhdojnë, duke shkatërruar drunjë dhe shtëpi, duke rrezikuar kështu edhe përhapjen e përmbytjeve në lindje.

Pesë përsona kanë humbur jetën në Karolinën veriore si pasojë e stuhisë dhe mijëra njerëz po qëndrojnë në strehimore të emergjencave.

Paralajmërimet për evakuim janë lëshuar për 1.7 milionë banorët në rajon.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...