Në tre vjet dy zonja të bukura Shqiptare për tu bërë “Miss New York”

Amerika

Në tre vjet dy zonja të bukura Shqiptare për tu bërë “Miss New York”

Nga: Beqir SINA - New York Më: 24 nëntor 2019 Në ora: 17:03
Florinda Kajtazi

NEW YORK: (Bota sot E diel 24 Nëntor 2019) - Mjeshtri i fotografis ë Aleks Selimaj - sjell mjeshtërisht bukurin shqiptare, gjithmonë përmes apartit të tij, kësaj radhe i "ndihmuar" nga bukuria e vajzave shqiptare, fituesen e kurorës me "Miss New York 2019 - USA" Florinda Kajtazi - në Bashkinë e qytetit të New York-ut, festimin e 107 Vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë

"T'ardhmen nuk mund ta planifikoni kurrë, kush do të mendonte se në tre vjet do të kishim dy zonja të bukura Shqiptare për tu bërë "Miss New York", megjithatë që nga Ilirët e lashtë, deri në ditët e sotme, populli ynë është njohur dhe lavdëruar (nga te tjerët) për bukurinë tonë fizike, bukuria e brendshme na është dhënë nga vlerat e familjeve tonë, që na mësuan të këmi respekt dhe integritet, dhe kjo është fara e arritjes, ky është parimi që nuk dështon kurrë. Zoti e bekoftë kombin Shqiptar!" shkruan fotografi i njohur Aleks Selimaj,raporton Bota sot.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat