Biznesmeni nga Kosova mik i ngushtë i drejtorit të Inteligjencës së SHBA-së: Ai i njeh shqiptarët mirë

Amerika

Biznesmeni nga Kosova mik i ngushtë i drejtorit të Inteligjencës së SHBA-së: Ai i njeh shqiptarët mirë

Më: 22 maj 2020 Në ora: 09:07
Biznesmeni nga Peja që jeton në Texas me John Ratcliffe

Drejtori i sapoemëruar i Inteligjencës Kombëtare të SHBA-së, kongresisti republikan John Ratcliffe, është mik i afërt i shqiptarit Ismet Smajli që jeton dhe vepron në Dallas të Amerikës.

Smajli në Edicionin Special ka treguar se Ratcliff-in e njeh për një kohë shumë të gjatë.

Ai po ashtu është një nga personat e parë që i ka uruar detyrën e re drejtorit të Inteligjencës Kombëtare të SHBA-së,

“Miqësia jonë me ish-kongresmenin ka filluar që nga viti 1995 kur ne kemi ardh me bizneset tona në Dallas”.

“Kur e njoha në atë kohë ishte një avokat, dhe më vonë u bë një kongresmen. Ne njihemi që 26 vite miqësia jonë është edhe në mes të dy familjeve tona”.

“Vazhdimisht ai vjen ne lokalet tona në restorante sidomos të shtuneve dhe kështu vazhdonte shoqëria jonë”.

“Me Johnin kam shkuar vazhdimisht në takime të shumëta në ato takime lokale, shtetërore dhe federale. Po ashtu me të kam marrë pjesë edhe në fondacione të ndryshme”.

“Kjo miqësi ka qenë e sinqertë, John është shume i qetë,i respekton të gjithë jam me fat që e kam mik”,

“Ai si duket vizitën e tij në lokalin tim e ka bërë me qëllim, unë vetëm se isha duke shikuar televizionin John veqse hyri. Unë i urova detyrën e re dhe i thash edhe pse është koronavirusi tani unë nuk mundem të rri pa të përqafuar”.

“Jam i lumtur shumë që ai është zgjedhur për këtë punë, ai ka aftësi të jashtëzakonshme”.

“Ai në përgjithësi i njeh shqiptarët e njeh situatën tonë”.

“Unë them thjeshtë ai e njeh sitaatën e Ksoovë shumë bukur kjo është falë viteve që kemi biseduar”.

“Ne mund të them se jemi me një fat të madh që një njeri i tillë është aty”, ka thënë Smajli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat