Letra që Clinton i kishte shkruar Ekrem Bardhës, për ndihmën ndaj Kosovës

Amerika

Letra që Clinton i kishte shkruar Ekrem Bardhës, për ndihmën ndaj Kosovës

Nga: G.B Më: 26 tetor 2020 Në ora: 17:57
Bill Clinton, Ekrem Bardha, Lumturie dhe Ilir

Është veprimtar biznesmen shqiptar që vepron në Amerikë. Ka takuar gjashtë presidentë amerikanë, sekretarë shteti, senatorë, kongresmenë e ambasadorë.

Konsulli i nderit i Shqipërisë në Miçigan, Ekrem Bardha çdoherë bën thirrje që shqiptarët të jenë të bashkuar.

Në vitin 1999 ai ishte takuar me presidentin Bill Clinton, i cili më pas i kishte dërguar një letër falënderimi për takimin.

Clinton i kishte shkruar se ata do të vazhdonin përpjekjet e tyre për të ndihmuar Kosovën dhe popullin e saj.

Më poshtë gjeni letrën në gjuhën shqipe dhe në anglisht.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat