SHBA, Fondacioni Global Shqiptar fushatë në ndihmë të fëmijëve e të rinjve

Amerika

SHBA, Fondacioni Global Shqiptar fushatë në ndihmë të fëmijëve e të rinjve

Më: 16 maj 2021 Në ora: 20:54
Fondacioni Global Shqiptar

Fondacioni Global Shqiptar fushatë në ndihmë të fëmijëve e të rinjve.

Në muajin qershor Fondacioni Global Shqiptar me qendër në Boston të SHBA-së pritet të nisë fushatën me titull "Të ndërtojmë të ardhmen", një iniciatëve që synon të mbështesë fëmijët e të rinjtë në Shqipëri.

Fondacioni u krijua në vitin 2019 si një organizatë jofitimprurëse, me synimin për të inkurajuar filantropinë.

Gjithashtu ky fondacion ka për qëllim edhe financimin e organizatave jofitimprurëse në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni Veriore, Mal të Zi dhe Preshevë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat