Përgëzime nga Amerika për 23 pranverat e lajmit shqip “Bota sot”! - Bota Sot
Përgëzime nga Amerika për 23 pranverat e lajmit shqip “Bota sot”!

Amerika

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Përgëzime nga Amerika për 23 pranverat e lajmit shqip “Bota sot”!

Më: 26 qershor 2018 Në ora: 16:25
Skënder Karaçica

Gazeta e përditshme,,Bota Sot,,ka mbushur 23 pranvera të lajmit shqip dhe është bërë një tribunë e kohës shqiptare në hapësirën etnike në Ballkan si dhe ,,Ambasadore,,për diasporën shqiptare në Amerikë.

Është thënë më të drejtë se një popull i informuar nuk vdes kurrë.Gazeta ,,Bota Sot,,nëpër këto vite ka hedhë dritë për orët vrastare të regjimit të Beogradit,ka hedhë dritë në kërkim të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës,është bërë sot e këtu platformë kombëtare sesi bëhet Atdheu,thuhet në përgëzimet nga Amerika e largët.

Gazeta,,Bota Sot,,me fat udha e lajmit shqip!

Skënder Karaçica, Çikago (SHBA)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test