Edona e rekordeve

Atletika

Edona e rekordeve

Nga: K. Goca Më: 2 gusht 2020 Në ora: 18:47
Edona Shosha

Volejbollistja e kampiones së Kosovës, M-Technologie nga Prishtina, Edona Gjosha, po dëshmohet gjithnjë e më jashtëzakonshme edhe në disiplinat teknike të atletikës.

Ajo sot theu rekord në Kampionatin e Kosovës në atletikë, që u mbajt në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

“Sot në Kampionatin e Kosovës në atletikë arrita rekord shteti në disiplinën e Gjyles 12.35 metra”, ka thënë Edona.

Edona është kampione në shtizë dhe në gjyle, suksese të jashtëzakonshme të saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat