Kryeziu befason të gjithë në Bregun e Fildishtë - Bota Sot
Kryeziu befason të gjithë në Bregun e Fildishtë

Atletika

E shtunë, 17 nëntor 2018

Kryeziu befason të gjithë në Bregun e Fildishtë

Nga: K.Goca Më: 24 korrik 2017 Në ora: 18:30
Pamje nga gara

Atleti i kombëtares së Kosovës, Astrit Kryeziu, ka arritur rezultat jashtëzakonisht të mirë në Bregun e Fildishtë, ku po mbahen Lojërat e frankofonisë. “Astriti në finale të lojërat e VIII-ta të frankofonisë bëri një paraqitje të mrekullueshme dhe arriti të plasohet i katërti në disiplinën 800 metra me kohë 1:48.67 minuta”, raportohet nga Federata Atletike e Kosovës.

Ky sukses është  i jashtëzakonshëm për atletin e klubit kampion Rogana, duke dëshmuar se atletika vit pas viti po shënon rritje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test