Filloi gara e kërcimit ne stilin dallëndyshe ne Ujëvarën e Mirushes - Bota Sot
Filloi gara e kërcimit ne stilin dallëndyshe ne Ujëvarën e Mirushes

Atletika

Filloi gara e kërcimit ne stilin dallëndyshe ne Ujëvarën e Mirushes

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 14:06
Mirushë

Ky është viti i parë që gara e kërcimit në stilin e dallëndyshes, e cila organizohet tash e 68 vjet më radhë, mbahet ne Mirushë.

Kërcimet bëhen nga 8 dhe 16 metra lartësi. Garuesit kërcejnë dy herë nga lartësia 8 metërshe dhe të tretën herë nga lartësia 16 metërshe.

Në garën në Mirushë po marrin pjesë 8 garues dhe pritet të ipen tre çmime.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...